برجام باید به نفع مردم ایران تغییر کند 20 فروردین 1401

محمدرضا محبوب فر، پژوهشگر توسعه در گفتگو با «اقتصاد پویا»:
برجام باید به نفع مردم ایران تغییر کند

مونا ربیعیان- قیمت‌ های عجیب و غریب کالاهای اساسی از جمله اقلام غذایی در ایران ادامه دارد. منصور پوریان، رییس شورای تامین دام کشور از کاهش ۵۰ درصدی مصرف گوشت قرمز نسبت به روزهای پایانی اسفند ماه پارسال خبر داده است. در همین حال خبر می رسد که اقلام دارویی بار دیگر در کشور سهمیه بندی شده اند و داروهای بیماران خاص کمیاب شده اند و بیماران تالاسمی، بیماران پیوند کلیه و بیماران دیالیزی و بیماران سرطانی در کشور با کمبود برخی داروها مواجه هستند و برخی داروهای پرکاربرد بیماران موجود نیست. وضعیت توافق هسته ای و احیای برجام نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و همین مسئله مزید بر علت شده است تا وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه در نخستین روزهای سال نوی خورشیدی رو به وخامت گذارد.

سقوط اجتماعی در پی سقوط اقتصادی/سیاست ها تورم زا؛ رانت زا ترین سیاست ها/ماجرای مبهم مجوز ۱۱۱ واحد تولید خودرو در کشور 17 مهر 1400

اقتصاد هویدا وضعیت رانتی در اقتصاد کشور را در گفت و گو با فرشاد مومنی، استاد دانشگاه بررسی کرد:
سقوط اجتماعی در پی سقوط اقتصادی/سیاست ها تورم زا؛ رانت زا ترین سیاست ها/ماجرای مبهم مجوز ۱۱۱ واحد تولید خودرو در کشور

بایگانی‌های گزارش و مصاحبه - پایگاه خبری و تحلیلی هویدا آنلاین
قانون اصلاح نظام بانکی ۷ سال در پیچ و خم مجلس /سیستم بانکی معیوب یکی از چالش های اقتصادی دولت سیزدهم 02 شهریور 1400
اقتصاد هویدا قانون اصلاح نظام بانکی را در گفت و گو با وحید شقاقی شهری بررسی کرد:

قانون اصلاح نظام بانکی ۷ سال در پیچ و خم مجلس /سیستم بانکی معیوب یکی از چالش های اقتصادی دولت سیزدهم

حال اقتصاد ایران خوب نیست. افزایش نقدینگی، عدم ثبات در بازار های مالی، تراژدی بورس در سال 99 ، فاصله تورم با قدرت خرید مردم، رشد بی سابقه آمار فلاکت و بسیاری دلایل دیگر که سبب شده تا اقتصاد ایران به حالت اغما فرو برود.

اعتراف به شکست برنامه واکسیناسیون در ایران/جزئیات قراردادهای خرید واکسن را منتشر کنید 01 شهریور 1400
اقتصاد هویدا وضعیت روند واکسیناسیون در روز پزشک را در گفت و گو با محمدضا محبوبفر بررسی کرد:

اعتراف به شکست برنامه واکسیناسیون در ایران/جزئیات قراردادهای خرید واکسن را منتشر کنید

مونا ربیعیان - وزارت بهداشت آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در ایران را تا سی و یکم مردادماه در حالی اعلام کرده است که بر اساس آمار 684 فوتی، رکورد فوت کرونا باز هم شکسته شد. در ایران پس از مدت ها اعلام شده که افراد پنجاه سال به بالا می ‌توانند بدون نیاز به ثبت نام قبلی، برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

افزایش بذهکاری بعداز تعطیلات 24 مرداد 1400
کارشناسان در گفت و گو با اقتصاد هویدا مطرح کردند:

افزایش بذهکاری بعداز تعطیلات

روز گذشته اعلام کردند که تا 30 مرداد همه جا تعطیل است اما این تعطیلی براساس اینکه مرگ و میرهای ناشی از کرونا افزایش پیدا کرده است در پی این تعطیلی بانک ها و ادارات تعطیل شده اند.

ایران تسلیت/قرنطینه نظامی نیاز اساسی کشور/افشاگری های دیر هنگام 24 مرداد 1400
محمدرضا محبوب فر، کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با «اقتصاد هویدا» هشدار داد:

ایران تسلیت/قرنطینه نظامی نیاز اساسی کشور/افشاگری های دیر هنگام

مونا ربیعیان- شمار مبتلایان و جان‌ باختگان کرونا به صورت تصاعدی در حال افزایش است. بیماری خیال فروکش کردن ندارد. پنهان کردن آمار کشتار کرونا در ایران و ارسال گزارش های غیرواقعی به سازمان بهداشت جهانی موضوعی است که این روزها توسط علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران مطرح شده است. در این میان، مرگ علی سلیمانی، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون به علت ابتلا به کرونا موجی از انتقادات بی سابقه سلبریتی ها را در کشور به راه انداخته است که حد و مرزی این بار نمی شناسد.

کرونا در کشور امنیتی شد/لزوم تسریع در برقراری قرنطینه در ایران 23 مرداد 1400
محمدرضا محبوب فر، کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با «اقتصاد هویدا» هشدار داد:

کرونا در کشور امنیتی شد/لزوم تسریع در برقراری قرنطینه در ایران

مونا ربیعیان- شمار مبتلایان و جان‌ باختگان کرونا به صورت تصاعدی در حال افزایش است. بیماری خیال فروکش کردن ندارد. پنهان کردن آمار کشتار کرونا در ایران و ارسال گزارش های غیرواقعی به سازمان بهداشت جهانی موضوعی است که این روزها توسط علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران مطرح شده است. در این میان، مرگ علی سلیمانی، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون به علت ابتلا به کرونا موجی از انتقادات بی سابقه سلبریتی ها را در کشور به راه انداخته است که حد و مرزی این بار نمی شناسد. روزنامه «اقتصاد پویا» برای تحلیل رویدادهای این روزهای کرونایی در ایران، نظرات دکتر محمدرضا محبوب فر، کارشناس و پژوهشگر حوزه سلامت و عضو پیوسته و مؤثر مجامع علمی سلامت در ایران را جویا شده است که در ادامه مشروح این گفتگو را می خوانید.

گمرک، گلوگاه فساد 20 مرداد 1400
مصاحبه اقتصاد هویدا با علی اصغر عنابستانی، نماینده مجلس:

گمرک، گلوگاه فساد

مشکل تأمین نهاده‌های دامی به‌عنوان یکی از دلایل کشتار دام مولد و شیرده مطرح می‌شود. در حالی کمبود نهاده‌های دامی از موارد مهم مطرح شده در کشور است که گفته می‌شود بخشی از نهاده‌های دامی وارد شده به دلیل ترخیص نشدن از گمرک‌های کشور، در حال فساد هستند. اما آیا این مساله واقعیت دارد؟

صف های بدون رعایت پرتکل های بهداشتی/پشت پرده برگزاری مراسمات محرم /نداری و فقر یکی از دلیل ایجاد صف های بدون پرتکل های بهداشتی مراسمات نذری 20 مرداد 1400
اقتصاد هویدا وضعیت پخش نذری در ماه محرم را با کارشناسان بررسی کرد:

صف های بدون رعایت پرتکل های بهداشتی/پشت پرده برگزاری مراسمات محرم /نداری و فقر یکی از دلیل ایجاد صف های بدون پرتکل های بهداشتی مراسمات نذری

کرونا در کشور بیداد می کند؛ ابتلاها خانوادگی است و بیماران زیادی در جستجوی بیمارستان و دارو سرگردانند؛ روند تصاعدی مرگها هم روزگار تلخی را برای هموطنان رقم زده و شمار بیماران بدحال در ICU، از وضعیت اسفناکی در روزهای پیش رو حکایت دارد.

کارگران و کارفرمایان زنجیروار متصل هستند/همه کمبودها را گردن کرونا نندازیم/کارفرما حمایت شود کارگر اخراج نخواهد شد 19 مرداد 1400
اقتصاد هویدا وضعیت نامعلوم کارگران را با احمد کرمی بررسی کرد:

کارگران و کارفرمایان زنجیروار متصل هستند/همه کمبودها را گردن کرونا نندازیم/کارفرما حمایت شود کارگر اخراج نخواهد شد

کارگران در زمان کرونا بیکار شده اند و این اول بدبختی کارگران بوده است، کارگرانی که تاکنون با مشکلات زیادی زندگی کرده اند اما امروزه باید انتظار این را داشته باشند که بیکار شوند بیکاری اجباری که از سوی بانک ها و نهادهای دولتی به انها تحمیل می شود.

نفوذی ها در اقتصاد ایران جایی نخواهند داشت 17 مرداد 1400
مصاحبه اقتصاد هویدا با امیر واعظ آشتیانی، نماینده سابق مجلس:

نفوذی ها در اقتصاد ایران جایی نخواهند داشت

درحال حاضر با افزایش قیمت کالاهای اساسی رو به رو بوده ایم از طرفی این افزایش قیمت ها باعث شده بود تا سفره های مردم کوچک شود.

جنگ طبقاتی/زور ۱۵ میلیون ثروتمند به ۷۰ میلیون نفر میرسد 16 مرداد 1400
مصاحبه اقتصاد هویدا با وحید شقاقی شهری، کارشناس اقتصادی:

جنگ طبقاتی/زور ۱۵ میلیون ثروتمند به ۷۰ میلیون نفر میرسد

درحال حاضر با افزایش قیمت کالاهای اساسی رو به رو بوده ایم از طرفی این افزایش قیمت ها باعث شده بود تا سفره های مردم کوچک شود.