مردم چقدر چک رمزدار می‌دهند؟ 18 آذر 1400

مردم چقدر چک رمزدار می‌دهند؟

از ۳۲۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان چک وصول شده در مهر امسال، ۵۳.۵ درصد آن مربوط به چک‌های عادی است و ۴۶.۵ درصد دیگر آن را نیز چک‌های رمزدار تشکیل می‌دهند.

بانک و بیمه
جرائم وسایل نقلیه موتوری فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث بخشیده شد 15 آذر 1400
بیمه ایران اعلام کرد

جرائم وسایل نقلیه موتوری فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث بخشیده شد

بر اساس اعلام معاونت نظارت بیمه مرکزی در خصوص طرح بخشودگی جرائم موضوع بند " ب " ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث ، از سیزدهم آذر تا پایان روز دوم دی ماه سال ۱۴۰۰ تمامی جرائم مربوط به وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه شخص ثالث مورد بخشودگی قرار می گیرد.

اوراق مسکن چند؟ 13 آذر 1400

اوراق مسکن چند؟

آخرین قیمت‌های اوراق تسهیلات مسکن نشان می‌دهد که زوج‌های تهرانی می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۶۶ میلیون تومان می‌شود که همراه با هزینه ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کنند.

شرایط بخشودگی سود اقساط وام 07 آذر 1400

شرایط بخشودگی سود اقساط وام

بانک مرکزی نحوه محاسبه و تعیین میزان بخشودگی بخشی از سود مستتر در اقساط تسهیلات در صورت بازپرداخت قبل از سررسید را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

آمار مبهم معوقات بانکی 01 آذر 1400

آمار مبهم معوقات بانکی

از آنجا که بانک مرکزی از سال‌های گذشته تاکنون تغییرات مطالبات معوق بانک‌ها را به صورت شفاف، دقیق و مستمر اعلام نمی‌کند، هر بار اعلام این رقم با شائبه‌های زیادی مطرح می‌شود که اکنون نیز رقم ۲۳۶ هزار میلیارد تومان اعلام شده از سوی وزارت اقتصاد در این رابطه ابهامی ایجاد کرده که نحوه محاسبه این رقم به چه صورت بوده است.

افزایش ۲۰ درصدی اعطای وام/ سهم قرض‌الحسنه فقط ۸ درصد 22 آبان 1400
بانک مرکزی اعلام کرد

افزایش ۲۰ درصدی اعطای وام/ سهم قرض‌الحسنه فقط ۸ درصد

بررسی عملکرد بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور بیانگر این است که مانده تسهیلات اعطایی تا پایان شهریور امسال در مقایسه با اسفند پارسال رشد ۲۰.۳ درصدی داشته و فقط هشت درصد از تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه است.

بانک‌ها پرداخت تسهیلات خُرد را روان کنند 18 آبان 1400
رییس‌کل بانک مرکزی:

بانک‌ها پرداخت تسهیلات خُرد را روان کنند

رییس کل بانک مرکزی از مدیران عامل بانک‌ها خواست در پرداخت وام‌های خرد به اشخاص دارای رتبه اعتباری مناسب تسهیلگری کنند.

میزان عرضه ارز در سامانه نیما در ۷ ماه امسال معادل کل پارسال بوده است 08 آبان 1400
رئیس کل بانک مرکزی:

میزان عرضه ارز در سامانه نیما در ۷ ماه امسال معادل کل پارسال بوده است

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به بهبود شاخص‌های اقتصادی، گفت: در هفت ماهه امسال میزان ارز عرضه شده در سامانه نیما توسط صادرکنندگان، معادل کل سال گذشته بوده است.

وصول ارزی دولت سه برابر شده است/ برنامه‌ای برای افزایش نرخ سود اوراق دولتی نداریم 06 آبان 1400
رییس کل بانک مرکزی عنوان کرد؛

وصول ارزی دولت سه برابر شده است/ برنامه‌ای برای افزایش نرخ سود اوراق دولتی نداریم

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه وصول ارزی دولت سه برابر شده است، گفت: در هفت ماه نخست امسال ۱۶ و نیم میلیارد دلار در سامانه معاملات نیمایی ارز معامله شده است.

انتقاد بانکی ها به یک مصوبه! 03 آبان 1400

انتقاد بانکی ها به یک مصوبه!

دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی انتقادات خود را نسبت به مصوبه مجلس مبنی بر الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به ایجاد سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات به منظور امکان دسترسی هر تسهیلات گیرنده به اطلاعات تسهیلات خود را اعلام کرد.

کدام بانک‌ها کارت اعتباری ۷ میلیونی می‌دهند؟ 28 مهر 1400

کدام بانک‌ها کارت اعتباری ۷ میلیونی می‌دهند؟

درحالیکه سه ماه از تکلیف بانک مرکزی به پنج بانک ملی، صادرات، تجارت، ملت و رفاه کارگران مبنی بر صدور کارت رفاهی با حداکثر سقف هفت میلیون تومان می‌گذرد، گزارش‌ها حاکی از آن است که تنها دو بانک ملی و تجارت این کارت اعتباری را به متقاضیان ارائه می‌دهند.