چرا اجاره خانه‌ها تا این حد گران شد؟ 07 تیر 1401

چرا اجاره خانه‌ها تا این حد گران شد؟

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران با تأکید بر اینکه معاونت مسکن وزارت راه به عنوان سیاست گذار حوزه مسکن کشور نتوانست در تنظیم بازار مسکن موفق باشد، گفت: تعلل در اجرا و ابلاغ دستور العمل‌ها وضعیت قیمت و اجاره بهای مسکن را در طی سال‌های اخیر بحرانی کرده است.

بایگانی‌های راه و مسکن - پایگاه خبری و تحلیلی هویدا آنلاین
تولید مسکن به نیم میلیون واحد رسید 17 آذر 1400
روند تدریجی افزایش ساخت‌وساز

تولید مسکن به نیم میلیون واحد رسید

تولید مسکن پس از یک دوره افت با افزایش نسبی به نیم میلیون واحد در سال ۱۳۹۹ رسید. بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۹۰ هزار و ۵۹۷ واحد مسکونی در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده که نسبت به سال قبل از آن ۲۲.۸ درصد افزایش داشته است.

17 آذر 1400

جزئیات جریمه کرونایی رانندگان و مسافران جاده‌ای

بر اساس طرح محدودیت هوشمند کرونا که قرار است از یکشنبه هفته آینده اجرایی شود، مقرر شده تا مردم در سفرهای جاده‌ای حتی با وسایل نقلیه شخصی‌شان جریمه شوند، اگر واکسینه نشده باشند یا کرونای آن‌ها مثبت شده باشد.

ثبت نام حدود دو میلیون نفر در طرح نهضت ملی مسکن 16 آذر 1400
وزارت راه و شهرسازی اعلام‌کرد؛

ثبت نام حدود دو میلیون نفر در طرح نهضت ملی مسکن

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: ثبت نام در طرح نهضت ملی در آستانه دو میلیونی شدن قرار گرفت و تاکنون یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۳۶۶ نفر در این طرح ثبت نام کردند.

وزیر راه: وضعیت ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته متحول شد 16 آذر 1400

وزیر راه: وضعیت ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته متحول شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات و توافقات انجام شده با پاکستان، قرقیزستان. ترکمنستان و جمهوری آذربایجان بر دیپلماسی حمل‌ونقل برای توسعه روابط با همسایگان تأکید کرد و گفت: در دو ماه گذشته وضعیت ترانزیت در کشور متحول شده است.

۳۰۰ هزار واحد مسکونی در محلات فرسوده، بازآفرینی می‌شود 15 آذر 1400
وزیر راه:

۳۰۰ هزار واحد مسکونی در محلات فرسوده، بازآفرینی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح بازآفرینی در دوگام ۲ ساله انجام خواهد شد، اعلام‌کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران طی دو سال ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را در محلات هدف بازآفرینی با زمانبندی اجرایی و عملیاتی خواهد کرد.

نتیجه ثبت‌نام متقاضیان نهضت ملی مسکن دی‌ماه اعلام می‌شود 14 آذر 1400
معاون مسکن‌و ساختمان وزارت راه خبر داد:

نتیجه ثبت‌نام متقاضیان نهضت ملی مسکن دی‌ماه اعلام می‌شود

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: نتایج پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن دی ماه اعلام می‌شود.

تشکیل کمیته‌ مشترک وزارت راه و شهرداری برای نوسازی بافت‌های فرسوده 13 آذر 1400
وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تشکیل کمیته‌ مشترک وزارت راه و شهرداری برای نوسازی بافت‌های فرسوده

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۱ هزار هکتار از اراضی شهری کشور بافت فرسوده است و مقرر است برای به کارگیری این پتانسیل در تهران کمیته‌ای مشترک با شهرداری تشکیل دهیم.

مشارکت بخش خصوصی در ساخت یک میلیون واحد در نهضت ملی مسکن 13 آذر 1400
با هدف همراهی انبوه‌سازان در طرح نهضت ملی مسکن انجام می‌شود؛

مشارکت بخش خصوصی در ساخت یک میلیون واحد در نهضت ملی مسکن

انبوه‌سازان تا چند روز آینده برنامه خود برای ساخت یک میلیون واحد از طرح نهضت ملی مسکن را به وزارت راه و شهرسازی ارائه می‌دهند تا با انعقاد تفاهم‌نامه جدید، ساخت واحدها توسط بخش خصوصی در سراسر کشور آغاز شود.

طرح اقدام ملی مسکن با طرح نهضت ملی ادغام شد 10 آذر 1400
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی:

طرح اقدام ملی مسکن با طرح نهضت ملی ادغام شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با مصوبه شورای‌عالی مسکن، طرح اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن در هم ادغام شدند، ادغام این دو طرح با این هدف انجام شد تا همه ثبت‌نام شدگان از مزایای یکسان برخودار باشند.

وزیر راه: مشکلات طرح نهضت ملی مسکن در بودجه ۱۴۰۱ رفع می‌شود 09 آذر 1400

وزیر راه: مشکلات طرح نهضت ملی مسکن در بودجه ۱۴۰۱ رفع می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اشکالاتی در قانون جهش تولید مسکن وجود دارد که با همراهی مجلس در تلاش برای جبران آن در بودجه ۱۴۰۱ هستیم، گفت: استان‌ها گزارش آخرین وضعیت پیشرفت نهضت ملی مسکن در حوزه زمین و ساخت و مشکلات موجود را به صورت هفتگی ارائه کنند.