پلی پروپیلن جم به هر سهم ۲۴۷۵ تومان سود می‌دهد 28 اردیبهشت 1401

پلی پروپیلن جم به هر سهم ۲۴۷۵ تومان سود می‌دهد

در پی شیوع ویروس کرونا، طی دو سال گذشته، ﻣﺠﻤﻊ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻋﺎدی ﺳﺎﻟﯿﺎﻧﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﭘﻠﯽ ﭘﺮوﭘﯿﻠﻦ ﺟﻢ(ﺳﻬﺎﻣﯽ ﻋﺎم) به صورت ﻣﺤﺪود، برگزار شده بود که با فروکش کردن اپیدمی کرونا، ﻣﺠﻤﻊ ﻋﻤﻮﻣﯽ این شرکت، در 25 اردیبهشت ماه 1401 ﺑﺎ ﺣﻀﻮر ﺑﯿﺶ از 90 درﺻﺪ ﺳﻬﺎﻣﺪاران ﺑﺮﮔﺰار شد.

بایگانی‌های نفت و انرژی - پایگاه خبری و تحلیلی هویدا آنلاین
وزارت نفت پالایشگاه می‌سازد 21 آذر 1400
/لایحه بودجه ۱۴۰۱/

وزارت نفت پالایشگاه می‌سازد

طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ به وزارت نفت این مجوز داده شده تا نسبت به احداث پالایشگاه نفت سنگین به ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه در روز اقدام کند.

موقعیت ارزشمند ایران در حوزه پروژه‌های آبی 21 آذر 1400

موقعیت ارزشمند ایران در حوزه پروژه‌های آبی

وزیر نیرو با اشاره به توانمندی‌های کشور در حوزه برق گفت: جمهوری اسلامی ایران جزو چند کشور معدود دنیاست که تولیدکننده تجهیزات برق، توربین، ژنراتور و غیره در بالاترین سطح تکنولوژی است.

افزایش قیمت برق در اروپا رکورد زد 18 آذر 1400

افزایش قیمت برق در اروپا رکورد زد

بحران انرژی اروپا با صعود قیمت برق به رکورد جدید، همچنان ادامه دارد و به تورم دامن زده و هزینه میلیونها خانوار و صنایع را در کشورهای این منطقه افزایش می دهد.

آمادگی ایران برای اتصال شبکه برق به جمهوری آذربایجان و روسیه 17 آذر 1400
وزیر نیرو در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان اعلام‌کرد:

آمادگی ایران برای اتصال شبکه برق به جمهوری آذربایجان و روسیه

وزیر نیرو با تاکید بر آمادگی برای توسعه و تداوم تبادل برق بین ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: مطالعاتی در زمینه همکاری ایران، آذربایجان و روسیه درباره برق انجام شده و این آمادگی از سوی ایران برای آغاز همکاری درخصوص سنکرون شبکه‌های برق این کشورها وجود دارد.

صنعت نفت چقدر به توافق در مذاکرات هسته‌ای نیاز دارد؟ 15 آذر 1400

صنعت نفت چقدر به توافق در مذاکرات هسته‌ای نیاز دارد؟

یک کارشناس حوزه انرژی با بیان اینکه برای بهبود اوضاع نفت باید 1100 میلیارد دلار فروش نفت داشته باشیم تا 160 میلیارد دلارِ قدرالسهم نفت داده شود، گفت: مشخص است وضعیت اقتصاد کشور به‌سامان نیست و دچار مشکلات عدیده هستیم که با برداشته شدن موانع ناشی از تحریم مشکلات ابتدایی حل می‌شود و می‌توانیم معیشت مردم را بهبود ببخشیم.

افزایش قیمت فروش نفت عربستان به مشتریان آسیایی و آمریکایی 15 آذر 1400

افزایش قیمت فروش نفت عربستان به مشتریان آسیایی و آمریکایی

عربستان سعودی چند روز پس از تصمیم غافلگیرکننده اوپک پلاس برای ادامه افزایش تدریجی تولید، قیمت فروش نفت خود برای خریداران در آسیا و آمریکا را افزایش داد.

کاهش ۴۴ درصدی آب ورودی به سدهای کشور 14 آذر 1400

کاهش ۴۴ درصدی آب ورودی به سدهای کشور

میزان کل حجم ورودی به سدهای کشور از ابتدای مهرماه تا تاریخ ۱۳ آذر معادل ۲ میلیارد ۸۴ میلیون مترمکعب بوده که کاهش ۴۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته نشان می­‌دهد.

گلدمن ساکس به قیمت نفت خوش بین ماند 13 آذر 1400
با وجود تصمیم اوپک پلاس

گلدمن ساکس به قیمت نفت خوش بین ماند

تحلیلگران کالای گلدمن ساکس با وجود تصمیم اخیر اوپک پلاس برای افزایش تولید به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ژانویه، به قیمتهای نفت خوش بین ماندند.

۹۵ درصد تولید برق نیروگاه‌ها با سوخت گاز است 13 آذر 1400

۹۵ درصد تولید برق نیروگاه‌ها با سوخت گاز است

سخنگوی صنعت برق گفت: ۹۵ درصد تولید برق نیروگاه‌ها با سوخت گاز است. بعد از آن با درصدی کمتر از گازوئیل و مازوت استفاده می‌شود، درصورتی که مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری افزایش یابد، نیروگاه‌ها با محدودیت مواجه شده و به اجبار از سوخت پشتیبان استفاده می‌کنند.

عراق روند رای گیری انتخاب دبیرکل اوپک را بهم زد 13 آذر 1400

عراق روند رای گیری انتخاب دبیرکل اوپک را بهم زد

تلاش اوپک برای انتخاب جانشین محمد بارکیندو به عنوان دبیرکل آینده این گروه با درخواست عراق برای نامزدهای بیشتر به مانع خورد.