افزایش قیمت برق در اروپا رکورد زد 18 آذر 1400

افزایش قیمت برق در اروپا رکورد زد

بحران انرژی اروپا با صعود قیمت برق به رکورد جدید، همچنان ادامه دارد و به تورم دامن زده و هزینه میلیونها خانوار و صنایع را در کشورهای این منطقه افزایش می دهد.

نفت و انرژی
کاهش ۴۴ درصدی آب ورودی به سدهای کشور 14 آذر 1400

کاهش ۴۴ درصدی آب ورودی به سدهای کشور

میزان کل حجم ورودی به سدهای کشور از ابتدای مهرماه تا تاریخ ۱۳ آذر معادل ۲ میلیارد ۸۴ میلیون مترمکعب بوده که کاهش ۴۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته نشان می­‌دهد.

گلدمن ساکس به قیمت نفت خوش بین ماند 13 آذر 1400
با وجود تصمیم اوپک پلاس

گلدمن ساکس به قیمت نفت خوش بین ماند

تحلیلگران کالای گلدمن ساکس با وجود تصمیم اخیر اوپک پلاس برای افزایش تولید به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ژانویه، به قیمتهای نفت خوش بین ماندند.

۹۵ درصد تولید برق نیروگاه‌ها با سوخت گاز است 13 آذر 1400

۹۵ درصد تولید برق نیروگاه‌ها با سوخت گاز است

سخنگوی صنعت برق گفت: ۹۵ درصد تولید برق نیروگاه‌ها با سوخت گاز است. بعد از آن با درصدی کمتر از گازوئیل و مازوت استفاده می‌شود، درصورتی که مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری افزایش یابد، نیروگاه‌ها با محدودیت مواجه شده و به اجبار از سوخت پشتیبان استفاده می‌کنند.

عراق روند رای گیری انتخاب دبیرکل اوپک را بهم زد 13 آذر 1400

عراق روند رای گیری انتخاب دبیرکل اوپک را بهم زد

تلاش اوپک برای انتخاب جانشین محمد بارکیندو به عنوان دبیرکل آینده این گروه با درخواست عراق برای نامزدهای بیشتر به مانع خورد.

رشد چشم‌گیر فروش نفت ایران نسبت به سال گذشته 10 آذر 1400
وزیر نفت خبر داد

رشد چشم‌گیر فروش نفت ایران نسبت به سال گذشته

وزیر نفت ضمن ارزیابی مثبت خود از نشست مشترک مجلس و دولت، گفت: طبق آمار میزان فروش نفت نسبت به سال گذشته رشد بسیار چشم‌گیری داشته است.

تاثیر قرارداد سوآپ گازی در روند مذاکرات هسته‌ای 10 آذر 1400
در گفت‌وگو با کارشناسان بررسی شد

تاثیر قرارداد سوآپ گازی در روند مذاکرات هسته‌ای

قرارداد سواپ گاز ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از مسیر ایران درحالی روز یکشنبه امضا شد که به اعتقاد کارشناسان این قرارداد می تواند در مذاکرات هسته‌ای بر سر رفع تحریم‌ها تاثیر مثبتی داشته باشد.

تبادل انرژی کشور چقدر است؟ 10 آذر 1400

تبادل انرژی کشور چقدر است؟

طبق اعلام مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در حال حاضر تبادل انرژی به گونه‌ای است که از سه کشور برق را وارد و به سه یا چهار کشور برق صادر می‌کنیم. مجموع تبادل انرژی ما حدود یک درصد از کل مصرف انرژی روزانه کشور بوده که تاثیری روی مصرف کل برق ندارد.

تعریف بسته‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت 09 آذر 1400

تعریف بسته‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت از تعریف بسته‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت خبر داد و گفت: از حداکثر توان داخلی در این حوزه کشور استفاده خواهیم کرد، همچنین از حضور شرکت‌های خارجی بدون در نظر گرفتن شرایط تحریم استقبال می‌کنیم.

هشدار درباره ارزانی بیش از حد نیروی بادی 07 آذر 1400

هشدار درباره ارزانی بیش از حد نیروی بادی

مدیر شرکت زیمنس گمسا هشدار داد رقابت یک دهه‌ای برای کاهش هزینه تولید نیروی بادی ممکن است ادامه پیدا نکند زیرا توان مالی تولیدکنندگان توربین برای ادامه سرمایه گذاری در فناوریهای جدید را کاهش می دهد.

اجلاس اکو، آینده نگری اقتصادی برای ایران است 04 آذر 1400

اجلاس اکو، آینده نگری اقتصادی برای ایران است

یک کارشناس ارشد حوزه انرژی گفت: شرکت ایران در اجلاس اکو بی شک در آینده اقتصادی ایران تاثیر گذار خواهد بود و در شرایط کنونی نیز هرگونه افزایش ارتباطی می تواند به نفع ما باشد اما اینکه گمان شود با افزایش ارتباط با کشورهای عضو اکو می توانیم تمام مشکلات را برطرف و اقتصاد را توسعه دهیم قابل قبول نیست.