بازدید وزیر اقتصاد از مصلای شهرستان قدس 05 خرداد 1401

بازدید وزیر اقتصاد از مصلای شهرستان قدس

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفر به شهرستان قدس از مصلای این شهرستان بازدید کرد و در جریان عملیات عمرانی و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی آن قرار گرفت.

بایگانی‌های اقتصاد کلان - پایگاه خبری و تحلیلی هویدا آنلاین
پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد وام بدون ضامن 02 خرداد 1401
وزارت اقتصاد اعلام کرد

پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد وام بدون ضامن

اطلاعات دریافتی از وزارت امور اقتصادی و دارایی حاکی از آن است که از زمان اجرای طرح پرداخت وام بدون ضامن تا پایان ۱۵ اردیبهشت سال جاری بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بدون ضامن پرداخت شده است.

یارانه نیازمندانی که امکان ثبت‌نام ندارند، چه می‌شود؟ 01 خرداد 1401

یارانه نیازمندانی که امکان ثبت‌نام ندارند، چه می‌شود؟

ممکن است در جریان ثبت‌نام از جاماندگان یارانه، برخی افراد اطلاعاتی از چنین فرصتی نداشته و یا اگر می‌دانند، هیچگونه دسترسی برای ثبت‌نام نداشته باشند، در حالی که نیازمند دریافت آن هستند؛ اینکه تکلیف آنها چه می‌شود، مشخص نیست، موضوعی که سال‌ها پیش نیز در جریان ثبت‌نام اتفاق افتاد و احتمال تکرار آن وجود دارد.

انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های نهادهای عمومی برای اولین بار 31 اردیبهشت 1401
وزیر اقتصاد خبر داد:

انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های نهادهای عمومی برای اولین بار

وزیر امور اقتصادی و دارایی از افتتاح سامانه شفافیت اطلاعات شرکت‌های واگذار شده و انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های نهادهای عمومی غیردولتی را برای اولین بار خبر داد.

امروز و فردا بدون محدودیت یارانه ثبت نام کنید 31 اردیبهشت 1401

امروز و فردا بدون محدودیت یارانه ثبت نام کنید

طی زمانبندی صورت گرفته جهت ثبت نام از جاماندگان از یارانه نقدی، امروز ۳۱ اردیبهشت و فردا اول خردادماه، متقاضیان می‌توانند بدون رعایت شماره آخر کد ملی برای ثبت نام اقدام کنند. با اتمام این دو روز، اگر همچنان کسانی از ثبت نام جامانده باشند، باید منتظر باشند تا سازمان هدفمندی یارانه‌ها زمان دیگری را […]

۵۰۰ هزار نفر برای دریافت یارانه ثبت نام کردند 28 اردیبهشت 1401
وزیر اقتصاد:‌

۵۰۰ هزار نفر برای دریافت یارانه ثبت نام کردند

 احسان خاندوزی از امکان ثبت‌نام خانوار جدید و منصرف‌داده‌ها در سال‌های گذشته در سامانه سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها خبر داد و گفت: علی‌رغم اینکه در ۸ سال گذشته اطلاعات خانوار چه خانوار جدید و چه خانواری که تفکیک می‌شدند، تغییر می‌کرد اما سامانه این اجازه را نمی‌داد که خانوار جدید وارد سامانه شوند و ثبت‌نام […]

خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌ مشمول مالیات بر درآمد است 28 اردیبهشت 1401
سازمان مالیاتی:

خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌ مشمول مالیات بر درآمد است

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: خرید و فروش ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها، مشمول پرداخت مالیات بر درآمد است.

نوسانات قیمت بیت‌کوین صعود یا نزول را رقم می‌زند؟ 28 اردیبهشت 1401

نوسانات قیمت بیت‌کوین صعود یا نزول را رقم می‌زند؟

در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین در نزدیکی منطقه ۲۹هزار دلاری حمایت شده و افزایش تازه را آغاز کرده است؛ حرکت واضحی بالاتر از منطقه مقاومت ۲۹هزار و ۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را شاهد هستیم.

چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟ 28 اردیبهشت 1401

چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟

ثبت‌نام برای ورود به لیست یارانه‌ها محدود به گروه خاصی نیست و متقاضیان در کنار دو روزی که برای آنها به تناسب شماره آخر کد ملی تعیین شده، دو روز دیگر هم بدون محدودیت، امکان ثبت‌نام دارند، حتی قرار است فرصت دیگری هم برای کسانی که در این مهلت موفق نشدند تعیین شود، بنابراین در صورت نبود مشکلی در سامانه ثبت‌نام، فعلا فرصت برای آنها فراهم است.

وزیری نامه زده ۲۲.۵ همت کم آورده‌ام، پول بده/چرا با ما مثل بچه حرف می‌زنید؟ 27 اردیبهشت 1401
اظهارات صریح رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی

وزیری نامه زده ۲۲.۵ همت کم آورده‌ام، پول بده/چرا با ما مثل بچه حرف می‌زنید؟

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در اظهاراتی نوع نگاه به این صندوق را مورد نقد قرار داد و با انتقاد از فشار بودجه بر صندوق گفت که مشخص نیست بودجه را چگونه می نویسند که هنوز زمانی از سال نگذشته، وزیری به ما نامه زده که "۲۲.۵ همت (هزار میلیارد تومان) کم آورده ایم به ما پول بدهید"، مگر صندوق باید کسری بودجه را جبران کند؟

اولین ماه سال ۱۴۰۱ بدون استقراض طی شد 26 اردیبهشت 1401
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت:

اولین ماه سال ۱۴۰۱ بدون استقراض طی شد

رییس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: بر خلاف سال گذشته که در پنج ماه ابتدای سال بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از تنخواه بانک مرکزی استفاده شد؛ دولت کشور را در اولین ماه سال ۱۴۰۱ بدون استقراض اداره کرد و همین روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.