به اعتقاد حمید رضا قانعی متولی فرهنگ استان فارس، به رغم جنگ‌های روانی و رسانه‌ای دشمنان انقلاب، مردم باز هم حضور موثر خود پای صندوق‌های رای را اثبات خواهند کرد چرا که مشارکت هوشمندانه در انتخابات مسیر پیشرفت انقلاب را هموارتر می‌کند.
به گزارش هویدا آنلاین ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس  با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در چهل و پنجمین سال خود بار دیگر با آزمونی جدی از جنس انتخابات رو به‌رو است، اظهار کرد: مثل همیشه موفقیت در این آزمون مرهون نقش‌آفرینی مهم‌ترین مولفه قدرت انقلاب، یعنی مردم است.

حمیدرضا قانعی افزود: فرد فرد باورمندان به آرمان‌های فطری انقلاب اسلامی در حیثیت جمعی خود همواره تضمین‌کننده بقا و ضامن ایستادگی و پویایی انقلاب اسلامی بوده‌اند. استقلال، آزادی، عدالت، جمهوریت و اسلام‌خواهی، طی چهل و پنج سال گذشته در میان خواسته‌های ریز و درشت مردم پررنگ‌تر و برجسته‌تر از سالیان گذشته مطرح بوده است و همواره به رغم دشمنی‌های فراوان علیه ملت، در صدر مطالبات آنها قرار داشته است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در بدو تولد خود با راهبری فقیهی عالی قدر چون حضرت امام خمینی(ره) و با نقش‌آفرینی جدی مردم توانست دیو سلطنت ستم‌شاهی را کنار بزند، ادامه داد: نقش‌آفرینی مردم در مقام تحقق انقلاب اسلامی و در مقام تثبیت نظام اسلامی با انتخابات پر تکرار و حضور پر رنگ مردم در نوع خود و در مقام مقایسه با سایر انقلاب‌های دنیا، بی بدیل و توصیف‌ناپذیر است.

قانعی گفت: رجوع به رای مردم در اندیشه فقهی امام خمینی (ره) به‌عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی به گونه‌ای پر رنگ و برجسته بود که در سال ابتدایی پیروزی انقلاب در حالی که هنوز چند ماه بیشتر از بهمن ۱۳۵۷ نگذشته بود، پنج همه پرسی و انتخابات برگزار شد و نظام با رای مردم و مشارکت آن‌ها به مرحله تثبیت و استقرار رسید. در همان سال اول تکلیف نوع حکومت، قانون اساسی، ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس با رجوع به رای مردم تعیین شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در ادامه این مسیر نیز علاوه بر نقش‌آفرینی مردم با ابزار انتخابات، بهره‌مندی و طراحی ساز و کارهای دیگری چون تشکیل بسیج، جهاد سازندگی، کمیته‌های انقلاب، بنیاد مسکن، کمیته امداد و ارگان‌هایی از این دست، با تدابیر بنیانگذار انقلاب برای اثبات باورمندی و ایمان ایشان به قدرت مردم، کفایت کننده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر اینکه تصویر چهل و پنج سالگی این انقلاب تنها با قابی مملو از حضور پرشور مردم در همه عرصه ها معنا می‌یابد، گفت: بالندگی، امید و نگاه به آینده در تجمع‌های شورانگیز سالیان اخیر، همچون راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه ۱۴۰۲، مراسم تشییع سردار سلیمانی و بسیاری قاب‌های ماندگار دیگر انقلاب، گواه حضور مستمر و باورمندانه مردم طی سالیان گذشته است. گویی مردم در حیثیت جمعی خود همچون دیدبانی بیدار و هوشیار، مخاطرات پیش روی انقلاب را رصد و در بزنگاه‌ها با حضور خود، دشمنان کمین کرده را نامید و مایوس می‌کنند.

قانعی ادامه داد: انتخابات یازدهم اسفندماه ۱۴۰۲ نیز یکی دیگر از آوردگاه‌هایی است که دشمنان انقلاب از ماه‌های گذشته با تدابیر متنوع، فشارهای رسانه‌ای و جنگ‌های روانی، سعی می‌کنند مردم را از حضور در آن دلسرد کرده و  بین نسل جدید و انقلاب فاصله بیاندازند. اما مردم مسلمان و باورمند ایرانی نشان داده‌اند که گوش به فرمان ولیِ جامعه و در اندیشه اصلاح امورات جامعه خود، بار دیگر میدان را به نفع خود تغییر خواهند داد و با مشارکت پررنگ و پرشور در انتخابات، خواب دشمنان استقلال و آزادی ایران را آشفته خواهند ساخت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان گفت: مجلس قانون‌گذاری و قوه‌مقننه در ساختار جمهوری اسلامی نقش پررنگ و برجسته‌ای در اصلاح مشکلات و برون رفت از بن‌بست ها ایفا می‌کند و مشارکت هوشمندانه و انتخاب افراد ذی‌صلاح، قطعا مسیر رو به پیشرفت انقلاب را هموارتر خواهد کرد. ان‌شاءالله حضور مردم، انتخاباتی توام با امنیت، مشارکت، رقابت و سلامت را رقم خواهد زد.