به گزارش هویدا آنلاین ؛ هادی شه دوست شیرازی با اعلام آغاز به کار پارکینگ طبقاتی عمومی آذین واقع در ابتدای خیابان قاآنی شمالی عنوان کرد: پارکینگ عمومی آذین پس از آماده سازی و با ظرفیت پارک ۵۰۰ دستگاه خودرو، با هدف کنترل ترافیک منطقه در اختیار شهروندان قرار گرفت.   وی گفت: پارکینگ […]

 

به گزارش هویدا آنلاین ؛ هادی شه دوست شیرازی با اعلام آغاز به کار پارکینگ طبقاتی عمومی آذین واقع در ابتدای خیابان قاآنی شمالی عنوان کرد: پارکینگ عمومی آذین پس از آماده سازی و با ظرفیت پارک ۵۰۰ دستگاه خودرو، با هدف کنترل ترافیک منطقه در اختیار شهروندان قرار گرفت.

 

وی گفت: پارکینگ طبقاتی عمومی آذین واقع در کوچه هجده خیابان قاآنی شمالی به منظور کنترل ترافیک و پارک مناسب خودرو هایی که در خیابان های توحید، چهارراه مشیر و قاآنی شمالی تردد می کنند با ظرفیت پارک ۵۰۰ خودرو آماده سازی و تجهیز گردیده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز همچنین با اشاره به جانمایی وطراحی پنج پارکینگ در شهر شیراز با هدف کاهش ترافیک و تقویت حمل و نقل عمومی اظهار داشت: کمبود جایِ پارک از جمله عواملی است که با اِشغال سطح معابر، جریان ترافیک را تحت تأثیر قرار می‌دهد،از این رو ایجاد و تأمین پارکینگ مورد نیاز شهروندان از طریق آزادسازی بخشی از معابر می‌تواند در بهبود وضعیت جریان عبور و مرور در معابر شهری پر تردد و کاهش تأخیرهای ترافیکی مؤثر باشد.

 

شه دوست شیرازی با اشاره به موقعیت جغرافیایی پارکینگ های جدید افزود: پارک سوار احمدی واقع در بلوار احمدی شمالی، پارکینگ کاراندیش در مجاورت پایانه کاراندیش، پارکینگ میلاد در محدوده تقاطع کمربندی و زیرگذر میلاد، پارکینگ غدیر در بلوار زینبیه و پارکینگ فرهمندفر واقع در خیابان حسینی جانمایی و طراحی شده است،که با توجه به نیاز مناطق موجود، کنترل و کاهش ترافیک و تقویت استفاده از حمل و نقل عمومی اجرا می شوند.

 

وی در تشریح نتایج مطلوب پارک سوار احمدی واقع در بلوار احمدی شمالی عنوان کرد: پارک¬سوارها ابزاری کارا برای مدیریت تقاضای سفر و مدیریت عرضه پارکینگ هستند.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: هدف اصلی احداث پارک¬سوار، ایجاد شرایط مناسب برای استفاده از حمل¬و¬نقل همگانی در بخشی از سفر، برای آن دسته از افراد است که در تمامی طول مسیر خود از سواری شخصی استفاده می¬کنند ، بنابراین افزایش دسترسی به حمل¬ونقل همگانی و کاهش سهم سفر با سواری شخصی در محدوده مرکزی شهرشیراز از مهترین اهداف ساخت پارک سوار احمدی خواهد بود.

 

شه دوست شیرازی با اشاره به اینکه کلنگ زنی پارک سوار احمدی در هفته دولت انجام خواهد گرفت، اضافه کرد: با توجه به نتایج مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک ایجاد دسترسی جنوبی به محدوده ترافیک شهر و محدوده حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) از طریق کمربندی و شهرک¬های جنوب آن و ایجاد محل تبادل مسافر به خط چهار قطار شهری و اتصال خط ۱ به ۴، ایجاد پارک سوار احمدی به همراه کلیه خدمات و فعالیت¬های مرتبط برای یک پارک سوار متمرکز الزامی بوده و با این پروژه دسترسی به مرکز شهر از طریق حمل و نقل همگانی از جمله اتوبوس¬های برقی نیز محقق خواهد شد.

 

معاون شهردار شیراز چهار پارکینگ طبقاتی عمومی کاراندیش، میلاد، غدیر و فرهمندفر را با توجه به کاربری های موجود، گره های ترافیکی و تردد مناسب در محدوده ترافیک کلانشهر شیراز، از نیازها و الزمات شهر شیراز عنوان کرد و افزود: قطعا احداث پارکینگ های عمومی جدید در نقاط یاد شده تردد آسان در معابر پرترافیک شهری، تقویت حمل و نقل همگانی، کاهش ترافیک و تبادل سفر را به همراه خواهد داشت.