مدیریت شهری در مسیر درست اقتصادی با ظرفیت سرمایه گذاری قرار گرفته و به شهر پایدار اقتصادی نزدیک می شود

به گزارش هویدا آنلاین ، در جلسه یکصد و شصتمین صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز: علیرضا اسکندری عضو و رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی اظهار داشت: مردم با حضور در پای صندوق های رأی انتخابات ریاست جمهوری نشان دادند نسبت به سرنوشت خود بی تفاوت نیستند.

 

اسکندری گفت: مدیریت شهری در مسیر درست اقتصادی با ظرفیت سرمایه گذاری قرار گرفته و به شهر پایدار اقتصادی نزدیک می شود. وی ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه شور و شعور حسینی، چند نکته را بنا به ضرورت شرایط پیش رو گفت: نخست؛ بایستی ضمن قدردانی و تشکر از مردم نجیب، آگاه و صبور که با حضور در پای صندوق های رای انتخابات ریاست جمهوری نشان دادند نسبت به سرنوشت خود بی تفاوت نبوده و نیستند؛ حتی آنهایی که با عدم حضور در پای صندوق های رأی ، پیام خود را به رئیس جمهور منتخب رساندند.

 

اسکندری ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: آنچه مسلم است این که اگر کسی تصور کند این عده ای که رأی ندادند با نظام مخالف اند سخت در اشتباه هستند و کسانی که اهل سیاستند، اهل نگاه جامعه شناسانه به مسائل هستند، بایستی علل این موضوع را بررسی کنند.

 

این عضو شورای اسلامی شهر ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای دکتر پزشکیان رئیس جمهور منتخب گفت: توجه جدی به بهبود شرایط اقتصادی و معیشت مردم از مهمترین درخواست هایی است که بعنوان نماینده مردم در پارلمان شهری از کلیددار پاستور انتظار داریم.

او در باب سرمایه‌گذاری ابراز داشت: مدیریت شهری در مسیر درست اقتصادی با ظرفیت سرمایه گذاری قرار گرفته و گام به گام به شهر پایدار اقتصادی نزدیک و نزدیک تر می شود و در آینده ای نه چندان دور معضلی به نام کمبود منابع مالی نخواهیم داشت. اسکندری ادامه داد: این مهم با سیاست گذاری درست کمیسیون اقتصاد و همراهی مجموعه شهرداری رقم خورده و انتظارات ما را در این زمینه بیش از پیش کرده است.

 

اسکندری افزود: اکنون با افتخار می توان اعلام کرد با اجرای پروژه هایی نظیر تله کابین و آکواریوم، پذیرای سرمایه گذار با منابع خارجی هستیم.

 

رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز، این شهر را برند جهانی در زمینه سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: امکاناتی که در کنار پاسخگویی به یک مطالبه و آرزوی دیرینه شهروندان، زمینه ساز اعتماد مردم از عملکرد مسولان در بهبود شرایط است، تبدیل شدن شیراز به برند جهانی در زمینه سرمایه گذاری نیز از جمله اتفاق های مبارکی است که در همایش بین المللی سرمایه گذاری در مهرماه امسال رقم خواهد خورد.

وی به انتظار کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری و شورای ششم از مجموعه شهرداری عنوان کرد: شهرداری با توان مدیریت فعلی، شاهد به ثمر نشستن تکالیف سرمایه گذاری باشید و انتظاری که امکان تحقق آن و خلق درآمدهای پایدار، با ظرفیت موجود و نیروهای زبده شهرداری امکان پذیر است.

 

اسکندری در پایان با اشاره به اینکه فرصت ها مثل ابر بهار در گذرند افزود: پس از گذشت سه سال از دوره ششم شورا، خدمت به مردم میسر نخواهد شد جز در سایه همدلی و وفاق، چرا که این مردم شایسته بهترین ها هستند.

در انتخابات مدیران ارشد، فارسی بودن آنها می بایست مورد توجه قرار گیرد

 

محمدرضا هاجری، عضو شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور در صحن شورا ضمن تسلیت به مناسبت آغاز دهه محرم و شهادت آقا و سالار شهدا و هفتاد و دو تن از همراهنشان اظهار داشت: محرم و صفر یادآور ظلم ستیزی و عدالت خواهی شیعه و حماسه، عرفان مکتب حسینی، خالق رشادت دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و امنیت، نشانه تأسی و تمسک به این مکتب حیاتبخش می باشد.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل بیت علیهم السلام بیان کرد: محرم و اربعین در جهان تبدیل به نماد غیرت و مقاومت شده و روز به روز بر رهروانش افزوده می شود.

 

وی گفت: شورا و شهرداری در راستای فضاسازی محرمی شهر و حمایت از ۷۰۰ موکب و هیئت در محلات، جلودار ترویج فرهنگ حسینی در شهر مقدس شیراز می باشد.

 

هاجری گفت: محرم و اربعین در جهان تبدیل به نماد غیرت و مقاومت شده و روز به روز بر رهروانش افزوده می شود. رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل بیت علیهم السلام: شورا و شهرداری در راستای فضاسازی محرمی شهر و حمایت از ۷۰۰ موکب و هیئت در محلات، جلودار ترویج فرهنگ حسینی در شهر مقدس شیراز می باشد.

 

وی ضمن تاکید بر نقش سازمان فرهنگی و امور اجتماعی، اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل بهمراه زیر مجموعه و معاونت محیط زیست و خدمات شهری در پر رنگ کردن ایام پر فیض محرم، بصورت ویژه تقدیر و تشکر نموده که با همت جهادی خود شهر را تماماً محرمی نموده، ترک فعل های بسیاری را جبران، تا عاشقان حسینی بتوانند از فرصت محرم درراستای بصیرت و عبرت، تقویت روحیه ظلم ستیزی و عدالت خواهی بهره ببرند.

 

این عضو شورای اعلام کرد: حماسه مردمی انتخابات با حضور بیش از ۵۰ میلیون نفر در دو نوبت، نشان داد مردم دلبسته نظام جمهوری اسلامی هستند و حاضر به ترک صحنه نیستند و دشمنان عنود و لجوج را شاد نمایند.

 

هاجری ضمن تبریک به منتخب مردم، جناب دکتر پزشکیان گفت: احترام به رأی مردم، شورا و شهرداری گرچه مستقل است و نماینده مردم، در راستای حمایت از دولت جدید و کمک به رفع مشکلات مردم، بویژه محرومیت زدایی و تاباندن نور امید در دلهای مردم شریف در میانه میدان خدمت بوده و خواهد بود.

 

وی بیان کرد: فارس و شیراز نیاز به ثبات مدیریت و مدیریت واحد شهری دارد که لازم است در تمامی تصمیمات لحاظ گردد، ظرفیت انسانی فارس توان مدیریت های کشوری را دارد.

 

هاجری در انتهای سخنان خود اظهار کرد: در انتخابات مدیران ارشد، فارسی بودن آنها می بایست مورد توجه قرار گیرد تا همچنان در قله بدرخشد و مبادا بازی‌های سیاسی، مدیریت های کارآمد را متزلزل نماید، که ضرر آن متوجه منافع، امنیت و مصلحت شهروندان می شود.