وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: از این پس بدون حتی یک روز تأخیر و در کمتر از چند ثانیه مطالبات پیمانکاران طرح های عمرانی کشور به طور مستقیم به حساب خود پیمانکاران واریز خواهد شد.

سید احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هیأت دولت ابراز امیدواری کرد نتیجه دیدار تیم‌های ملی کشورمان با قطر پیروزی تیم ملی ایران باشد و دل ملت با این نتیجه شاد شود.

خاندوزی با اشاره به اشکالاتی که نسبت به پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح‌های عمرانی وجود داشته اظهار داشت: پیش از این طلب پیمانکاران طرح های عمرانی کشور با سختی تامین مالی می شد و در حساب دستگاه های اجرایی کشور با رسوب پول مواجه بودیم و پیمکانکاران و تولیدکنندگان طرح های عمرانی نمی توانستند منابع خودشان را وصول کنند.

وزیر اقتصاد افزود: برای اینکه رسوب پول در دستگاه های دولتی صفر شود، بنا داریم برای اولین بار با دستور رئیس جمهور از بهمن ماه نظام پرداخت اعتباری به ذینفع نهایی را برای تمام پرداخت های بودجه ای دولت انجام دهیم.

خاندوزی این تصمیم را کار مشترک خزانه داری کل کشور و بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: بعد از این بدون حتی یک روز تأخیر به محض تأیید و نهایی شدن صورت وضعیت ها و به محض اینکه سازمان برنامه برای پروژه های عمرانی تخصیص صادر کند، در همان روز و در کمتر از چند ثانیه مطالبات پیمانکاران طرح های عمرانی کشور به طور مستقیم به حساب خود پیمانکاران واریز خواهد شد.

وی همچنین درمورد انتشار فهرست کالاهای صهیونیستی تصریح کرد: معاون اقتصادی وزارت خارجه و سازمان توسعه تجارت پیگیر این موضوع هستند اما در مورد برخی از اقلام اختلاف نظر وجود دارد و به محض رفع اختلاف، سازمان توسعه تجارت اطلاع رسانی خواهد کرد.